Nanga - Kwercetyna 100 kapsułek x 400 mg

83,42 zł
Brutto

To jeden z najsilniejszych antyoksydantów. Ceniona jest za pozytywny wpływ na serce, krążenie krwi i naczynia krwionośne.

Opakowanie: 30 kapsułek
Ilość

Opis

Kwercetyna to organiczny związek chemiczny z grupy flawonoidów, wykazujący działanie antyoksydacyjne. Można określić go jako „wszechobecny”, gdyż występuje w wielu owocach, warzywach i roślinach zielnych. Również przetwory roślinne, takie jak herbata, soki owocowe, wino i miody zawierają kwercetynę.

Powszechność występowania kwercetyny pozwalałaby przypuszczać, że każdy człowiek czerpie wystarczającą jej ilość z rozsądnie poprowadzonej roślinnej diety. Jednak absorpcja tego flawonoidu może się różnić w zależności od sposobu jego spożywania. O sukcesie wchłaniania decyduje m.in.:

 • forma chemiczna substancji;
 • obecność innych związków w pożywieniu;
 • indywidualne różnice w mikrobiocie jelitowej;


Ogólnie rzecz biorąc, absorpcja spożywanej kwercetyny jest stosunkowo niska i tylko niewielka jej część jest wchłaniana przez organizm. Sposobem na podniesienie jej biodostępności
jest połączenie z innymi flawonoidami lub związkami roślinnymi, takimi jak resweratrol czy piperyna, które mogą przyczyniać się do zwiększenia prozdrowotnych korzyści wynikających z przyjmowania kwercetyny.

Znane są już sposoby optymalnego przyjmowania substancji, jednak jakie są korzyści wynikające z jej stosowania?

 • poprawa funkcjonowania układu krążenia
  Naukowe badania potwierdzają, że flawonoidy, takie jak kwercetyna, mają pozytywny wpływ na zdrowie serca i układu krążenia. Pomagają chronić lipoproteiny o niskiej gęstości przed utlenianiem, wpływają na rozkurcz mięśni gładkich naczyń krwionośnych i korzystnie wpływają na procesy związane z agregacją płytek krwi.
 • wspieranie zdrowej reakcji obronnej organizmu na alergeny
  Histamina to substancja, która uwalniana jest przez układ odpornościowy w przypadku ekspozycji na alergeny. Kwercetyna może hamować aktywność enzymów, które biorą udział w procesie jej uwalniania.
 • wpływ na ograniczenie ryzyka powikłań związanych z nieprawidłową gospodarką glukozową
  Niektóre badania sugerują, że kwercetyna może wspomagać procesy wpływające na regulację poziomu cukru we krwi poprzez poprawę wrażliwości tkanek na insulinę i promowanie syntezy glikogenu.

Składniki:

1 kapsułka zawiera 400 mg kwercetyny pozyskanej z kwiatów perełkowca japońskiego (Sophora japonica).
Kapsułka celulozowa.


Zalecany sposób użycia:

1 kapsułka dwa razy dziennie razem z posiłkiem i dodatkiem suplementu, który poprawia biodostępność kwercetyny, np. resweratrol, genisteina, piperyna, ekstrakt z zielonej herbaty.

Suplementy diety nie zastąpią zrównoważonej diety i zdrowego trybu życia.


Sposób przechowywania:

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, suchym i chłodnym. Chronić przed światłem słonecznym i wilgocią.


Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować u dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie laktacji.

Szczegóły produktu

OLI2030

Specyficzne kody