Aliness - Jod (jodek potasu) 200 µg / 400 µg x 200 Vege tabs

29,90 zł
Brutto

Wysoka dawka jodu w mineralnej formie jodku potasu

Ilość

Opis

Jod (jodek potasu) 200 µg / 400 µg 200 tabletek VEGE - suplement diety

Czym jest jod?

Jod to cenny pierwiastek zaliczany do niemetali. W organizmie człowieka jest minerałem śladowym - czyli występującym w bardzo małych ilościach, ale jednocześnie niezbędnym do jego właściwego funkcjonowania. Szacuje się że w organizmie człowieka znajduje się tylko około 50 mikrogramów jodu, z czego aż 75% jest zlokalizowana w tarczycy.

Jak działa jod?

Jod reguluje syntezę hormonów tarczycy - tyroksyny (T4) oraz trójjodotyroniny (T3). Tarczyca to jedno z najważniejszych centrów hormonalnych, zawiadujących metabolizmem całego organizmu. Dlatego zrównoważona praca tarczycy to równowaga całego organizmu.

Oprócz tego jod pomaga we właściwym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz poprawia funkcje poznawcze. Przyczynia się także do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry.

Aliness Jod 200 µg / 400 µg nie zawiera żadnych składników odzwierzęcych, dzięki czemu stanowi odpowiednie dla wegan źródło jodu, dobrze przyswajalnej, mineralnej formie jodku potasu. Produkt nie zawiera żadnych sztucznych dodatków technologicznych, konserwantów ani barwników.

Pół tabletki zawiera 260 µg jodku potasu, co odpowiada 200 µg jodu.

Składniki: jodek potasu (jod), celuloza mikrokrystaliczna

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 1/2 tabletki, popijając wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Uwaga: porcja dzienna stanowi 1/2 tabletki, co odpowiada 200 µg jodu. Jedna tabletka zawiera dwie porcje dzienne, czyli 400 µg jodu.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Zaleca się stosowanie zrównoważonej diety i zdrowego trybu życia.

Produkt dedykowany dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji.

Zawartość opakowania: 200 tabletek VEGE

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią.

Szczegóły produktu

OLI1093

Specyficzne kody

Zobacz także