Nutri Pro Sport - EAA Pro Amino Plus 400g

74,00 zł
Brutto

EAA PRO AMINO - Zawiera komplet niezbędnych aminokwasów egzogennych (Essential Amino Acids - EAA) są to aminokwasy, które muszą być dostarczane syntetycznie wraz z pożywieniem. Produkt został wzbogacony dawką Elektrolitów.

Smak: Truskawka
Ilość
Obecnie brak na stanie

Opis

EAA PRO AMINO - Suplement diety w proszku. Zawiera komplet niezbędnych aminokwasów egzogennych (Essential Amino Acids - EAA) są to aminokwasy, które muszą być dostarczane syntetycznie wraz z pożywieniem. Produkt został wzbogacony dawką Elektrolitów. Produkt przeznaczony dla sportowców i ludzi aktywnych. Zawiera substancje słodzące.

Cytrynian magnezu to związek chemiczny, który stanowi źródło magnezu - cennego pierwiastka niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania organizmu

Cytrynian magnezu - działanie

Działanie cytrynianu magnezu wiąże się bezpośrednio z właściwościami magnezu. Jest jednym z najważniejszych kationów wewnątrzkomórkowych, stanowiąc niezbędny element syntezy i wykorzystania wiązań ATP i GTP. Przyczynia się do aktywowania ok. 300 enzymów przemiany węglowodanowej, tłuszczowej i białkowej, związków nukleinowych. Ponadto magnez działa ochronnie na serce i naczynia krwionośne. Odgrywa także rolę naturalnego czynnika przeciwzakrzepowego.

Tauryna znana jest z pozytywnego oddziaływania na organizm. Ten aminokwas posiada właściwości pomocne przy regeneracji mięśni po wysiłku fizycznym.

Tauryna - charakterystyka

Tauryna jest to inaczej kwas 2-aminoetanosulfonowy. Jest to siarkowy aminokwas biogenny, który można znaleźć w każdej tkance zwierzęcej. Tauryna została wyizolowana z żółci bydlęcej w 1827 roku przez Friedricha Tiedemanna i Leopolda Gmelina. Jednak jej właściwości odkryto dopiero w latach 70. ubiegłego wieku.

Okazało się, że działanie tauryny polega na hamowaniu procesów katabolicznych w mięśniach, a dodatkowo substancja ta ma właściwości anaboliczne. Sprawiło to, że tauryna szybko zyskała popularność wśród sportowców, ponieważ nie tylko zwiększała masę mięśni, ale też umożliwia ich wydajniejszą pracę w czasie treningów.

Dawkowanie: Zmieszać 2 miarki proszku (13g) z 250 ml wody. Wypić 1 porcję przed, w trakcie lub po treningu. Spożyć zaraz po przygotowaniu.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zróżnicowany sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Uwagi: Nie spożywać w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik produktu. Produktu nie należy podawać dzieciom, matkom karmiącym oraz kobietom planującym oraz w trakcie ciąży.

Składniki: EAA-Essential Amino Acid (Aminokwasy egzogenne), cytrynian magnezu, tauryna, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, chlorek potasu, chlorek sodu (sól) aromat, barwnik: beta karoten (dla smaku: tropical fruits), substancje słodzące: sukraloza, acesulfam k, pirydoksyna (witamina B6), cyjanokobalamina (witamina B12)

Szczegóły produktu

OLI517

Specyficzne kody

EAN13
5904507588946

Zobacz także

Nutri Pro Sport - Iso Pro 600g

Cena 96,00 zł
Smak
ISO PRO ZERO Suplement diety. To najwyższej jakości kompozycja ultrafiltrowanego izolatu białek serwatkowych w formie instant, która pochodzi w...